Працюю директором Балаклійської станції юних натуралістів з 15.08.1982 року. За цей період була створена матеріально-технічна база: придбана споруда, побудовано вольєри, теплиця, парники, мікрозоопарк з 32 видами тварин, 25 акваріумами, навчально-дослідні ділянки, природничо-краєзнавчий музей з 200 експонатами, музей хліба та той стан позашкільного навчального закладу еколого-натуралістичного напряму, який існує на цей час.

Спрямовую роботу станції юних натуралістів на модернізацію позашкільної освіти і науки.

Заклад – є методичним центром з організації позашкільної еколого-натуралістичної роботи у районі, на базі якого проводяться міжнародні семінари, науково-практичні конференції для керівників навчальних закладів, методистів, організаторів, керівників гуртків.

У свій час, стала переможцем обласного фестивалю педагогічної творчості в номінації “Інтелектуальна творчість як шлях до вдосконалення педагогічної майстерності”.

У 2005 році прийняла участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Формування громадянської компетентності учнівської молоді» та посіла II місце в обласному огляді-конкурсі на кращу організацію громадянської та виховання у загальноосвітніх навчальних закладах Харківської області у 2004-2005 н.р. в номінації «Створення ефективної моделі громадянської освіти та виховання учнів»

За участь в Освітній програмі спільного українсько-американського космічного експерименту з біології “Вчителі та учні досліджують рослини в космосі” нагороджена дипломом МАН та УНЕНЦ.

За створення сучасної моделі позашкільного закладу та участь у Всеукраїнському конкурсі-захисті нагороджена грамотою Інституту проблем виховання АПН України.

Вся діяльність направлена на виховання у дітей любові та бережного ставлення до природи, формування та розвиток відчуття особистої відповідальності за стан навколишнього середовища на місцевому рівні; вироблення умінь приймати власні відповідальні рішення.

Вихованці СЮН неодноразово ставали призерами у Всеукраїнському конкурсі-захисту науково-дослідних робіт членів Малої академії наук школярів.

За науково-дослідну роботу з біології та сільського господарства “Інтродукція та акліматизація екзотичних видів птахів на прикладі страусів ему в умовах Балаклійської станції юннатів” Пурдя Л.А. нагороджена іменною премією імені Б.М. Якушенка.

Кожен рік СЮН за участь в обласних природоохоронних конкурсах, акціях, експедиціях отримує призові місця та нагороджуються грамотами обласного управління освіти і науки (за 2001 рік – 15 грамот; 2002 рік – 8 грамот; 2003 рік – 11 грамот; 2004 рік – 18 грамот,  2005 рік – 14 грамот, 2006 рік – 13 грамот, 2007 рік –12 грамот,  2008 рік –10 грамот, 2009 рік – 10 грамот, 2010 рік – 10 грамот, 2011 рік – 9 грамот, 2012 рік – 11 грамот).

В  2006 році  СЮН  була одна атестована  з  «відзнакою»,  із  всіх  навчальних  закладів    району. Станція юних натуралістів ввійшла   до  Всеукраїнської  і  Загальноєвропейської  мережі «Школи  сприяння  здоров‘ю».

В 2007 році  стала  переможцем  Всеукраїнського  конкурсу «100  кращих  керівників  шкіл  України».

Тричі  нагороджена Грамотами Міністерства освіти і науки України, відмінник освіти України.

Є здобувачем Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна, працюю над темою «Педагогічні умови особистісно орієнтованого виховання підлітків у позашкільних навчальних закладах».

В 2010 році нагороджена нагрудним знаком «Софія Русова».

2011 рік лауреат Премії Верховної Ради України.

2012 рік стала переможцем Всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності «Джерело творчості» в номінації «Директор позашкільного навчального закладу 2012» та переможцем Всеукраїнського конкурсу – захисту сучасної моделі навчального закладу «Школа сприяння здоров’ю».