Головна » Статті » Мої статті

10 заповідей для батьків

1. Не марнуйте часу дитини

У ранньому дитинстві мозок найкраще сприймає нове, накопичує знання. Отже, подбайте, щоб життя дитини не було нудним, одно­манітним, безрадісним. Створивши сприятливе середовище, можна підвищити коефіцієнт розумового розвитку дитини.

2. Формуйте самоповагу

Власний образ, закріплений свідомістю, є визначальним при виборі друзів, у сім’ї, у соціумі. Висока самооцінка додає сміливості, здатності ризикувати. Діти повинні усвідомити, що успіх, майбутній добробут залежить від них самих.

3. Навчіть дитину спілкуватися

Є шість умов, за яких у дитини виробляються корисні навички: щира любов до батьків, приязне ставлення до оточуючих, зовнішня привабливість (одяг, манери), можливість спостерігати правильне со­ціальне спілкування (поведінка батьків, педагогів), висока самооцінка, достатній запас слів, уміння підтримувати розмову.

4. Пильнуйте, щоб дитина не стала «телеманом»

Сидіння перед телевізором гальмує в дітей розвиток лівої півкулі головного мозку. А нею визначається розвиток мови. Отже, з часом у дитини можуть виникнути ускладнення під час спілкування. «Телемани» швидше реагують, але миттєва реакція, позбавлена осмислення, не завжди корисна.

5. Виховуйте відповідальність, порядність

Потрібно не лише пояснювати, що добре, а що — погано, а й закріплювати гарні навички, карати за негідні вчинки. За приклад має слугувати гідна поведінка батьків.

6. Навчіть дитину шанувати сім’ю

Добрі стосунки, любов і повага в сім ’ї виховують краще за будь-які лекції.

7. Подбайте про гарне оточення

Якщо ви живете на соціально-психологічному смітнику, дітям буде важко вийти з нього, несучи пахощі троянди. Оточення впливає на моральні орієнтири, поведінку дітей. Тому уважно придивіться, з ким дружать ваші діти, поцікавтеся репутацією школи, до якої вони ходять.

8. Будьте вимогливими

Діти з високою самооцінкою, почуттям власної гідності, вмінням робити щось краще за інших виховуються, як правило, в сім’ях, де до них висувають високі вимоги. Однак не будьте тираном.

9. Привчайте дитину до праці

Певною мірою ви можете запрограмувати життєвий успіх своїх дітей. Не слід надмірно оберігати їх від труднощів. Нехай вони зро­зуміють, що шлях до успіху вимагає певних зусиль.

10. Не робіть за дітей те, що вони можуть зробити самі

Нехай вони все перепробують, нехай вчаться на власних помил­ках, прагнуть робити щось для інших. Якнайбільше спілкуйтеся з дітьми.

Категорія: Мої статті | Додав: lpurdya (28.01.2016)
Переглядів: 407 | Теги: Балаклійська СЮН, Батьки, 10 заповідей, Пурдя Людмила Андріївна | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar